1.Kapitola Zlé sny

 Harry Potter ležel ve své posteli v Zobí ulici a bál se zahmouřit víčka, aby se mu zase nezdála jedna z jeho nočních můr, které teď byly na nočním pořádku. Obraz kdy jeho milovaný kmotr Sírius propadá obloukem potom co ho zasáhlo kouzlo jeho sestřenice Belatrix Lestrangové viděl Harry vždy když zavřel oči. Neustále si vyčítal, že se Voldemortem, temným černokněžníkem nechal napálit a vydal se se svými přáteli do nebezpečí na ministerstvo kouzel odkud je musel zachránit Fénixův řád v čele s Abusem Brumbálem, ředitelem Bradavické školy čar a kouzel – a právě při záchraně Harryho a jeho přátel přišel Sírius o život.
 Harry nemohl přenést přes srdce, že poslední člověk co mu po jeho milovaných rodičích zbyl poté co je Lord Voldemort zavraždil je pryč. Odmítal si to přiznat a stále doufal, že přiletí sova a přinese od Síriuse dopis. Sírius není mrtvý jen propadl nějakým stupidním obloukem - takové myšlenky se mu v mysli točily  pořád dokola. 
   Ale ať už chtěl či něchtěl spánek Harryho přepadl a on zase prožíval jednu ze svých nočních můr…    
 „ Síriusi, prosím né, já za to nemohu!! “ křičel Harry z plných plic. 
 „ Kdyby ses tak prachsprostě nenechal napálit mohl jsem tady stále být “ řval na něho jeho kmotr „za všehno můžeš jen a jen Ty ! Ty! Ty! “ pokračoval.
 
 V tom se Harry celý zpocený probudil a zjistil že jeho peřina leží odkopnutá na druhé straně pokoje. Unaveně si povzdechl a šal si pro peřinu. V tom si na něco vzpomněl. Nitrobrana – když před spaním očistím svou mysl tak jak říkal Snape možná se mi už noční můry zdát nebudou ! uvědomil si. Kdybych nitrobranu cvičil i předtím, Voldemort by se mi nedostal do hlavy a Sírius by tady stále byl.
 Můžu za to, Sírius měl pravdu, můžu za to jen a jen já….. To už se nestane, už nikdy nikoho nebudu tímhle způsobem ohrožovat !!  Harry si ustlal, přestože bylo kolem půl páté ráno, protože zkonstatoval, že už neusne. Sedl si na postel zavřel oči a soustředil se. Nevěděl jak dlouho tam seděl, čas vůbec nevnímal snažil se jen očistit svou mysl. Po asi 20 minutách otevřel oči a vydechl překvapením. Cítil se úplně jinak, jakoby se jeho mysl probudila po dlouhém spánku a byla plná energie. Cítil se tak volný, jak se přes tyto prázdniny ještě necítil. Vztal a přemýšlel co bude dělat, protože ještě bylo dosti brzo a on určitě nechtěl vzbudit strýce Verona. Udělám si věci do školy, tento rok se zaměřím na studium a udělám tím radost Hermioně. Harry měl všechny své věci ještě v kufru  a tak vytáhl učebnice a začal dělat prázdninové úkoly, které jim jejich učitelé zadali. 
 
   Nejprve se pustil do lektvarů, protože je chtěl mýt co nejdříve za sebou. Od Snapea dostali za úkol detailně rozpracovat lektvar Doušek živé smrti a tak se pustil do práce. Během toho co lektvar dělal neustále listoval ve své učebnici aby něco nespletl. Po chvíli zjistil, že se do učebnice vlastně dívá jen pro kontrolu, že v tom vlastně je logika. Začalo ho to zajímat a jakmile lektvar dokončil dobrou třičtvrtě hodinu si v učebnici listoval a uvědomoval si, že lektvary by ho velmi bavili, kdyby jej neučil takový neřád jako Severus Snape.
 
 
 -------------------------------------------------------------------
 Tak co líbilo ??? Prosím zanechte nějaký ten komentář, i kritický abych věděla co zlepšit. Jinak napiště váš názor teorii a nápad budu ráda za každý komentář... děkuji... Vaše Peggy


Komentáře k 1.kapitole Zlé sny

Datum: 16.04.2016

Vložil: Daniel

Titulek: k dobremu pocteni patří i gramatika

Lektvary by ho bavily ,kdyby je neučil neřád Snape.Tvrde y damo... NEbo SE ODSTEHUJ NA BALKAN .tam je to jednoduche pisi všude i a čtese tvrde (y ) to bys měla jednodušší :D :D

Odpovědět

—————

Datum: 22.07.2013

Vložil: Blangela

Titulek: ...

Holka, chce to beta-reada... Čárky a podobně ti tam utíkaj kamsi na Bahamy.

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2012

Vložil: kikina

Titulek:

Moc pěkná kapitola

Odpovědět

—————

Datum: 14.12.2011

Vložil: Ant

Titulek: :)

Tak na tuhle povídku jsem přišel až dnes...:) Super, těším se na pokračování;)

Odpovědět

—————

Datum: 05.01.2011

Vložil: peggy

Titulek: děkuji

Děkuji ;) pěkné komentáře vždy potěší, já už pracuji na další kapči tak snad tu bude co nejdřív...

Odpovědět

—————

Datum: 05.01.2011

Vložil: Natka ;)

Titulek: 1. kapitola

Wow.. je to dobrý... ;) jen tak dál... :) budu číst... ;)

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2010

Vložil: kajka

Titulek: povidka

celkem pekne...

Odpovědět

—————

Datum: 12.11.2010

Vložil: hvězdička

Titulek: Dobrý start

Hmmm.... začíná to dobře těším se na další... jen tak dál ;)

Odpovědět

—————