8. Kapitola Celsus

Jelikož jsem nemocná, rozhodla jsem se Vám udělat radost a vložila jsem další kapitolu. Tak doufám, že mě potešíte taky a necháte nějaký koment. :)

 „Harry, předtím, než začnu vyprávět, pověz mi, jak si se o té osobě dozvěděl?“položil otázku Brumbál.

„Viděl jsem ji na fotce, pane“ odpověděl po pravdě Harry.

Brumbál jen chápavě přikývl, zřejmě mu to jako odpověď stačilo.

„Asi bych to měl vzít od začátku Harry… Ta dívka se jmenuje Jessica Celsus. Nevím, jestli jsi o tom rodě někdy něco slyšel, ale ujišťuji tě, že je to rod hodný Malfoyů či Blacků. Ostatně celsus v překladu znamená “vznešený“. Slečna Celsusová však měla tu smůlu, že se narodila jako dívka a žádného bratra neměla. Víš Harry, dle mého ji otec úplně zkazil. Chtěl z ní udělat dívku podle svého, když už neměl syna. Nedokážeš si ani představit, jak byl pyšný na to, že se dostala do zmijozelu. Navíc, její ročník byl opravdu silný. Chodila do stejného ročníku spolu s Luciusem Malfoyem, Bellatrix Blackovou, s Alicí a Frankem Longbotomovými, Regulusem a Siriusem, se Severusem a také s tvými rodiči Harry. Opravdu, nepamatuji si, kdy byl naposled v Bradavicích tak silný ročník. O rok později navíc nastoupila Andromeda a Narcissa Blackové a taky Goyle a Crabbe senioři. Slečna Celsusová si ve své koleji našla přátelé. Obzvláště s nejstarší Blackovou byla zadobře. Věř mi Harry, v té době byla mezikolejní rivalita úplně stejná jako dnes. Možná ještě horší. V sedmém ročníku se však Jessisa začala bavit s Lili. A právě Lili byla jediná z Nebelvíru, na koho nikdo ze zmijozelu nevztáhl ruku. Jessica měla ve své koleji silné slovo a k mému překvapení, to Belle ani Luciusovi to nevadilo. Jak se tvoje matka skamarádila s Jessicou se mě neptej, Harry. Sám na tuto otázku nezmám odpověď, “ vyprávěl Brumbál.

„A ona byla zasnoubená se Siriusovým bratrem?“ zeptal se dál Harry.

Starý profesor si povzdychl.

„Ano, zařídil to její otec, už když byla malá. V čistokrevných rodinách to tak bývá velmi často. Slečna Bella si byla nucena vzít Rudolfuse Lestranga a Narcissa se provdala za Luciuse. Na Jessicu se však usmálo štěstí Harry. Jestli se k ní někdo hodil tak právě mladý Regulus. Pak ale mladý Black zmizel a ona zmizela pár měsíců poté. Po Voldemortově pádu už ji nikdo neviděl.“ prohlásil smutně profesor.

 Na Harryho to bylo moc. Jeho maminka se přátelila s Luciusem Malfoyem a Bellatrix Lestrangovou? Tou Bellatrix, kterou Harry tak nenáviděl?

„Patřila ke smrtijedům?“ otázal se ještě Harry. Nedovedl si představit, že by jeho otec dovolil mít na své svatbě smrtjijedy, byť by to byli přátelé jeho ženy.

Brumbál se na něho podíval zpoza svých měsíčkových brýlí.

„Nevím jak ona, ale její snoubenec určitě.“ řekl Brumbál.

Než Harry stihl něco odpovědět, uslyšel ze spodu velký rachot. Přijeli Weasleyovi. Po očku se podíval na Brumbála a ten se jen usmál a kývl. To pro Harryho bylo znamení. Rychle vstal a šel se přivítat s Ronem a Hermionou.

„Harry!“ zavolali oba současně, když ho uviděli sbíhat ze schodů.

„Pojďte nahoru, musím Vám toho tolik říct,“ řekl Harry celý šťastný, že je po náročném odpoledni opět oba vidí.

Zavedl je tedy do pokoje, kde měl věci a všechno jim řekl.

„Woow, takže ty říkáš, že tvoje mamka se kamarádila s Malfoyem a Lestrangovou?“ zeptal se úžasle Ron.

„Jo, a ještě s tou Celsusovou…“ nedořekl Harry.

„Počkej… Celsus… Myslíš jako tuhle? To je jeden z nejváženějších rodů v Británii!“ vzpomněl si náhle Ron.

„Ano, přesně tuhle, Rone.“ odpověděl Harry.

„Al- “ nestihl dopovědět Ron, protože se domem ozvalo volání paní Weasleyové, „VEČEŘE!“

 

Pokračování příště... Pegginka

 


Komentáře

Datum: 01.10.2012

Vložil: Coretta

Titulek: :-)

Stále se snažím najít něco, co bych mohla okomentovat, ale je to docela těžké. Ty kapitolky jsou prostě hrozně kraťonké... To musíš uznat, když se koukneš na tvorbu jiných autorů... Také se toho tolik neděje, jen takové nárazové věci... Třeba v první kapitolce, Harry během jedné hodiny přijde na kloub nitrobraně a během druhé lektvarům... je to docela těžko stravitelné.. nevadí mi chytrý Harry, ale musí to být podané tak, aby to vyznělo trochu přirozeněji... Ale tuhle chybu dělá většina začínajících autorů.. A já sama nepíšu, všechno mám jen z pohledu náročného čtenáře.. takže nemám co kritizovat. Jinak povídka je celkem zajímavá.. jen by to chtělo všechno víc rozepsat a doladit, abysme Ti to věřili..

Odpovědět

—————