3.Kapitola Rozhovor s tetou Petunii

 

Jalmile Harry vešel do obývacího pokoje, uviděl srýce Verona jak sedí s nohama na stole a dívá se nějaký basketbalový zápas. „Co to má znamenat kluku“ řekl výhružným tónem Harryho strýc, kdy uviděl kdo právě vešel do jeho obýváku.

„Dobrý den pane Dursley“ pozdravil zdvořile Brumbál, ignorujíc Vernonovu otázku..Vernon si Brumbála pohrdavě změřil, ale nijak to nekomentoval..

„Pane Dursley jsem Albus Brumbál a musím si s vámi, vaší ženou a Harrym promluvit, je to velice důležité“ pokračoval Brumbál.

„Tak prosím“ řekl nerudně Harryho strýc, který dával náležitě najevo, že na něco takového nemá náladu.

„Pane Dursley. nevím, jestli vám to Harry řekl, ale v červnu mu zemřel jeho kmotr, tudíž osoba, která měla stejně jako vy, nárok mít Harryho ve své péči. Jelikož bylo naplánováno, že tyto prázdniny bude Harry ve větší části trávit právě u jeho kmotra, došlo k zásadním změnám“ řekl Brumbál. Harry na Brumbála jen nevěřícně zíral, nevěděl totiž, že tyto prázdniny měl strávit u Siriuse.

„Abyste porozuměl pane Dursley, Harry musí co nejdříve odjet, abychom napravili to co jsme zameškali, a já vás tímto žádám, abyste mu jako jeho opatrovníci dovolili odjet“pokračoval stále Brumbál.

„Kam ten chlapec pojede?“ zeptala se s překvapivě velkým zájmem teta Petunie. Harry se stále nestačil divit, bylo to jedno překvapení za druhým, nejprve prázdniny se Siriusem a teď se o něho zase zajímá teta.

„Pojede do domu svého kmotra, kde se o něho bude starat rodina jednoho z jeho kamarádů“ odpověděl Brumbál a v očích mu začali jiskřit jiskřičky, když si uvědomil, že Harryho teta o něj má zájem.

„Bude v bezpečí?“ tázala se dála Petunie. Harry jen třeštil oči – nikdy nevěřil, že o něj jeho teta může mít opravdu strach.

„V maximálním“ odvětil Brumbál.

„V tom případě si běž zabalit Harry, tady s panem Brumprdlem pojedeš do domu svého kmotra“ odvětila mile Petunie. Harry se jen ušklíbl nad jejím pojmenováním Abuse Brumbála a odvětil: „ Už mám zbaleno teto“.

„Aha, no tak v tom případě šťastnou cestu Harry, užij si školní rok a pořádně se uč“ odříkávala teta Petunie. Harry stále zíral a přikývl. „ Tak tedy děkuji…“ řekl stále překvapen z toho co slyšel. Zatímco se však Harry snažil vstřebat zájem své tety, jeho strýc Vernon jen tupě třeštil oči na svou manželku, kterou nikdy neviděl se k Harrymu takhle chovat.

„ Harry, je čas“ řekl Harrymu klidně Brumbál.

„ Pane profesore, jak budeme cestovat?“ zeptal se Harry.

„ Přemístíme se“ odpověděl prostě Brumbál.

„Chytni se mě za ruku a buď bez obav o tvé věci bude postaráno“pokračoval

Harry jen přikývl, chytl se Brumbála za ruku a před očima tety a strýce se spolu s Brumbálem přemístil.

 

 


Komentáře ke 3. kapitolei

Datum: 02.06.2016

Vložil: ada

Titulek: :)

pěkně píšeš:)

Odpovědět

—————

Datum: 19.02.2013

Vložil: Janka

Titulek: wow

páni nemám slov. úžasná kapitola,Brumprdl mě dostal *znovu se válí na zemi v záchvatu smíchu*
fakt suprová kapitola. hned jdu na další

Odpovědět

—————

Datum: 23.12.2012

Vložil: Emik

Titulek: :D

Brumprdl :D :D já jsem nemohla :D

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2012

Vložil: kikina

Titulek: :)

fajne kapitolka

Odpovědět

—————