4. kapitola Zpátky v Doupěti

 

Harry Potter a Albus Brumbál se objevili nedaleko Doupěte a kvůli ochranným zaklínadlům museli jít malou část pěšky. Během chůze probíhal poněkud zajímavý rozhovor.

„Harry, asi se divíš, že jsem Tě šel vyzvednout. Pokud jsem Ti překazil nějaké plány, tak se ti samozřejmě omlouvám, ale je to opravdu důležité“, začal Brumbál svým typickým klidným hlasem.

„Žádné plány jste mi nenarušil pane profesore, můžete mi jen prosím vysvětlit proč, jsem vlastně tady?“ zeptal se mladý Potter a upřel zkoumavý pohled na svého profesora.

„Jak jistě víš, ministerstvo konečně přiznalo, že se Lord Voldemord vrátil a jelikož se Popletal snaží napravit všechno co zpackal, tak usiluje o to, abys byl v bezpečí, nejlépe pod dozorem. Pan Weasly se nabídl, že si tě jako každý rok vezme k sobě a proti tomu ministr nic neměl. Nicméně Doupě není chráněno tak jako hlavní štáb, takže se zítra stejně přestěhuješ na Grimuldovo náměstí. Harry, omlouvám se, ale obávám se, že ostatní fakta budou muset do zítřka počkat.“ Vychrlil ze sebe Brumbál

„Samozřejmě pane prof-“nestihl doříct Harry.

„Harry! Profesore! Už jste tady! Harry, drahoušku běž do kuchyně, na stole už máš nachystané jídlo. A vy profesore, nezůstanete na čaj?“ spustila záplavu slov paní Weaslyová, která se právě vyřítila z domu.

„Velice děkuji, Molly, ale mám neodkladné záležitosti, budu muset jít.“ Odmítl slušně Brumbál.

„Oh, samozřejmě, uvidíme se zítra.“ Okamžitě přikývla Molly.

Harry se jen otočil, kývl na profesora a vešel do domu. Paní Weaslyová přicupitala hned po něm a hned se ho začala vyptávat na léto. Harry vypustil pár jednoduchých odpovědí a odešel od stolu s omluvou, že půjde pozdravit ostatní.

Harry rychlostí vyběhl schody a vlítl do pokoje svého nejlepšího kamaráda Rona Weaslyho. Hned, jakmile vyběhl ze dveří, už mu kolem krku visela jeho druhá nejlepší kamarádka Hermiona Grangerová.

Potom, co se odtáhla, zašklebil se na Harryho Ron a pusou naznačil slovo ženský. Harry se musel usmát, moc se mu po jeho přátelích stýskalo, potřeboval je, obzvlášť teď, když ztratil kmotra.

Až do večera si povídali. Harry se dozvěděl, že na ústředí stále jsou porady řádu, ale oni, že bydlí tady. Od Rona se taky dozvěděl, že se zase usmířil s Percym a od Hermiony, že zaslechla, že Brumbál má zase velké problémy s výběrem učitele obrany proti černé magii. A tak nakonec všichni usli velice pozdě, ale s pocitem, co všechno je další rok čeká.

 

...............................................................................................................................................................................................

Tak, obávám se, že rychleji už to nepůjde. Přinutila jsem se to dopsat a vložit díky vaším komentářům, takže komentujte. Čím více komentářů tím rychleji tady budou jednotlivé kapitoly... ;) Peggy

P.S. - omlouvám se za tu délku, ale snad Vám to vynahradím v příští kapitole... :)


Komentáře ke 4.Kapitole

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.