13. kapitola Nový školní rok

Ahoj slůňátka, tak jsem se dokopala a dopsala další kapitolu, vím, že není nic moc dlouhá, ale snad se bude líbit :)

Věnuji ji všem, kteří to ještě čtou a žádám všechny, aby zanechali komentář... Protože ten vždycky potěší a dává mi chuť psát dál...

:) No já Vás už nebudu rušit a s přáním krásného čtení Peggy :* ;)

 

Druhý den, přesně v jedenáct hodin, už Harry seděl ve vlaku spolu s Nevillem, Lenkou a Ginny, kde ještě drželi místo Ronovi a Hermioně, kterí byli v prefektském kupé.

„Tak co Harry, jak ti dopadly NKÚ?“ zeptal se Harryho Neville.

Harry se ušklíbl a odpověděl. „Z Obrany proti černé magii a Kouzelných formulí mám vynikající, z přeměňování a lektvarů mám nad očekávání a z bylinkářství přijatelné, to ostatní nestojí za řeč,“ odpověděl Harry.

„No, to jsi na tom lépe jak já, já mám vynikající z bylinkářství a zbytek většinou přijatelných,“ řekl ostýchavě Neville.

Zrovna si vyprávěli zážitky z prázdnin, když se otevřely dveře a do kupé se k nim přidal Ron a Hermiona. Od nich se dozvěděli, že škola bude kvůli Pána Zla strážena bystrozory a prefekti i profesoři mají dozory na chodbách. Víc toho ale nevěděli, protože se prý zbytek dozví na zítřejší prefektské schůzi. Zbytek cesty tak strávili přemítáním nad tím, kdo bude novým učitelem obrany proti černé magii, a jaký asi bude. A tak, než se nadáli, už kráčeli směrem k Bradavicím do Velké síně.

Zanedlouho už všichni seděli ve Velké síni a čekali na rozřazení prvňáků. Moudrý klobouk však ještě předtím zazpíval píseň, ve které říkal, že všichni by měli zapomenout na staré sváry a spojit své síly proti společnému nepříteli. Když dozpíval, ozval se obrovský potlesk a následovalo zařazování.

„A teď, když jsou všichni zařazení, bych vám rád sdělil pár nových informací,“ vzal si Brumbál slovo. Všichni zpozorněli a čekali, co nového jim Bradavický ředitel řekne.

„Nejprve první věc, kterou já osobně považuji za příjemnou, tedy, všechny ministerské výnosy, které zde minulý školní rok uplatňovala madam Umbridgová, jsou zrušeny,“ řekl Brumbál a s úsměvěm sledoval, jak Velká síň propukla v jásot.

„Dále bych mezi námi přivítal novou profesorku Obrany proti černé magii, madam Jessicu Celsus!“ zpočátku bylo ticho, když se všichni naráz podívali na novou profesorku, která lehce kývla hlavou, přejela očima Velkou síň a zastavila se pohledem na Zmijozelských, kterým věnovala mírný úsměv. Potom, co se studenti mezi sebou šeptem ujistili, jestli je to opravdu ta Jessica Celsus, tak Zmijozelský stůl spustil obrovské ovace a ostatní koleje se jen zdráhavě přidali, lehkým zatleskáním. Harry, Hermiona, Ron, a Ginny jen udiveně zírali na navou profesorku a uvažovali, proč jim o tom nikdo neřekl.

„No a teď k těm nepříjemnějším věcem, v první řadě, stále platí přísný zákaz vzupu do Zapovězeného lesa a vycházení po večerce. Apeluji na všechny studenty, že je to pro jejich vlastní bezpečí. Další věcí je, že z bezpečnostních důvodů zde budou mít kromě profesorského sboru a našich prefektů a primusů dozor také bystrozoři. Další a poslední věcí je, že z důvodu současné situace bude zprovozněn Soubojnický klub, povinný pro pátý, šestý a sedmý ročník, ostatní ročníky s výjimkou prvního a druhého ho mají doprovolný, první a druhé ročníky samozřejmě po dohodě s profesorem Snapem, či profesorkou Celsus, kteří ho mají na starost, můžou být přítomni a dívat se, ve zvláštních případech se mohou i účastnit. Ani na chvíli prosím nezapomeňte, že i na místo jako jsou Bradavice může zlo proniknout, proto buďte prosím neustále ve střehu. No a to je tak vše co jsem vám chtěl povědět a přeji dobou chuť!“ ukončil Brumbál svoji vyčerpávající řeč, tleskl rukama a na stolech se objevila večeře.

 

 

Varovala jsem vás, že to není nic extra :) No, ale alespoň něco, ne? Já se pokusím dát sem příští kapitolu co nejdřív, a vy se naoplátku pokuste zanechat komentář, jo? :) Vaše Peggy


Komentáře

Datum: 17.07.2014

Vložil: Sindy

Titulek: ???

Zajímalo by mě, kolik má Harry let?

Odpovědět

—————

Datum: 17.07.2014

Vložil: Sindy

Titulek: Jessica

Já jsem si myslela že Jessica bude profesorka obrany proti černé magii.

Odpovědět

—————

Datum: 01.10.2012

Vložil: Coretta

Titulek: +

Chápu, že jsi obsadila Jessicu do pozice profesorky OPČM, to dělá většina autorů s Mary Sue v příběhu, ale tady mi to prostě nesedí. Je to jako by byl Bradavickým učitelem sám velký Lucius Malfoy. No řekněte, není to jako pěst na oko? Jessica má podobné vystupování, taky je tak namyšlená, nedovedu si ji tam představit..
Všem, kdo mají tuto postavu rádi (asi i autorce) se omlouvám, ale mně prostě pije krev :-D :-D

Odpovědět

—————

Datum: 20.06.2012

Vložil: ginny potterová

Titulek: super

ahoj, jen jsem ti chtěla říct že píšeš fakt dobře :D

Odpovědět

—————

Datum: 15.04.2012

Vložil: Lilly Potter ml

Titulek: ?

skvele ako vždy. kedy bude nova? :-D

Odpovědět

—————

Datum: 14.12.2011

Vložil: Ant

Titulek: :)

pěkné:) Tedy sice žádná akce, ale co už:D:) Už se moc těším na další kapitoly a Soubojnický klub:) A Jess jako profesorka....hmmmmmmmmmmm:D:D Už se na ní těším:)
Jo a pokud ještě stále hledáš Betu, tak se klidně hlásím dobrovolně:D Kdyžtak mi napiš. ant007@email.cz

Odpovědět

—————