2.Kapitola Brumbál

 

A jak prázdniny ubíhaly, tak najednou už zbývaly jen 2 týdny do začátku školního roku.

Harry si pečlivě, vždy před spaním očistil mysl a ráno, když se vzbudil tak si většinou četl učebnice lektvarů, které za těch pět let používal – zjistil totiž, že se jim ve škole zatím nikdy (za tu dobu co tam Harry chodil) nepovedlo vyzkoušet si všechny lektvary z učebnice, a tak mu některé přišli velmi zajímavé. Harry byl tak zabraný do Lektvaru zapomnění, že si ani nevšiml, že právě přiletěla hnědá sova, která netrpělivě ťukala na okno. Harry si od ní převzal dopis a začal číst.

 

 

 

Milý Harry,

doufám, že se u své tety strýčka máš dobře a užíváš si prázdniny. (u této věty se Harry ušklíbl)

Píši Ti, abych Ti oznámil , že Tě přesně za tři dny, tedy v sobotu, v 15:00 vyzvednu v domě tvé tety a strýčka. Prosím Tě Harry, abys byl připraven, protože máme nějaké neodkladné záležitosti a Ty si ještě musíš obstarat věci do školy. Kam půjdeme se dozvíš včas, jen buď prosím připraven a zabalen.

Těším se na naše setkání

Albus Brumbál

 

 

Harry si dopis zamyšleně prohlížel a přemýšlel, co může mít Brumbál tak neodkladného a důležitého, že ho přijde vyzvednout osobně. A to se brzy dozvěděl.

   Byla sobota a Harry už od rána běhal po celém pokoji a balil věci tak, aby na nic nezapomněl. Hedvice ještě před cestou vyčistil klec a dodělal si domácí úkol do Kouzelných formulí. Úkol pro Snapea už měl dávno hotový – jak zjistil lektvary mu zabraly nejméně času, což pro něj bylo překvapení, protože do lektvarů si nikdy nebyl schopen udělat úkol                      bez pomoci Hermiony.

   Bylo už půl třetí a Harry začínal být pěkně nervózní. Bál se, že na něco zapomněl, nebo před Brumbálem se ztrapní. Navíc měl také strach jak se k němu bude Brumbál chovat, potom co mu na konci školního roku řekl…  Za pět minul tři. Harryho nervozita stoupala čím dál víc, ani nevěděl proč, tohle se mu před setkáním s Albusem Brumbálem nikdy nestalo.

 

Přesně ve tři hodiny zazvonil zvonek. „ Běž otevřít, ty línej kluku“ zařval od televize strýc Vernon. Harry rychle se sběhl schody a otevřel dveře. Samozřejmě v nich nestál nikdo jiný, než samotný Albus Brumbál. „ Jsi připraven Harry?“ zeptal se okamžitě Brumbál. Harry rychle přikývl. „ Výborně, musíme vyrazit, avšak ještě před naším odchodem, si musím promluvit s tvou tetou a strýčkem Harry“ pokračoval Brumbál. Harry opět přikývl. Brumbál se na něj krátce podíval a zamířil do obyváku, kde právě byl Harryho strýc i teta. Těsně předtím než vešel se zastavil a podíval na Harryho. „ Měl by jsi jít taky Harry, bude to důležitý a zajímavý rozhovor“ řekl Brumbál, a přitom ho pozorně sledoval. Harry se nezmohl na nic jiného než na další přikývnutí, a tak vešel za Brumbálem do obývacího pokoje, ještě netušíc co všechno uslyší…

 

 

------------------------------------------------------------------------------

Tak co, líbilo??? Omlouvám se, že to trvalo tak dlouho, ale nějak nebyl čas... Doufám, že se teda líbilo ... Vaše Peggy


Komentáře ke 2. kapitole

Datum: 10.08.2012

Vložil: giny

Titulek: prosím

prosím o odpověď byl draco harryho příbuzný protože belatrix byla siriusova sestřenice

Odpovědět

—————

Datum: 23.07.2012

Vložil: kikina

Titulek: :)

zatím velmi zajímavé. Jen tak dál.

Odpovědět

—————

Datum: 20.06.2012

Vložil: ~Hermiona~

Titulek: :)

Máš moc krásné povídky, opravdu! jen mi tam přebývá taková maličkost - Harry by se tak často neučil a ani se mu nedařilo vyprázdnit mysl jenom tak ze dne na den, ale to jsou jenom detaily... Povídky máš moc pěkné!! ;o)

Odpovědět

—————