11. Kapitola Zpátky z Příčné

Ahoj všichni, tak tady oficiálně máte zatím nejdelší kapitolu (přesně 900 slov). Trvalo to dlouho já vím... Ale zítra chci přidat jednu bonusovou, a pak možná ještě jednu, protože potom odjíždím... Snad se bude líbit... Ale mám podmínku! Další normal kapitolu (ne bonusovou) přidám, až tu budou alespoň dva komenty od různých lidí. Berte to tak, že tím víc komentů, tím rychleji přibyde kapitola. A dva komenty? To není moc ne ? Už jich tady bylo víc...

Tak přeji pěkné počteníčko.

P.S. - Kapitolu věnuji lilly potterove ml. za krásný koment u minulé kapitoly.

Tak ještě jednou pěkné čtení. Peggy :)

 

 

 

Najednou se zespodu ozvala hlasitá rána. Někdo se zřejmě přemístil před vchodové dveře. Harry začal rychle sbíhat schody a cestou si vytáhl pro jistotu i hůlku. Harry tam seběhl a uviděl, jak Kingsley Pastorek podpírá zraněného Remuse. V tom okamžiku se kolem něho prohnala Jessica.

„Odveď ho do kuchyně,“ kývla na Kingsleyho. Podívala se na Harryho, který pochopil a poraženecky se vydal za ostatními nahoru.

Cestou nahoru po schodech narazil Harry na ostatní.

„Harry, co se děje? Slyšeli jsme, že se někdo přemístil, jsou už zpátky?“ ptal se Geroge.

„Viděl jsem akorát Kingsleyho, podpíral Remuse,“ odpověděl zachmuřeně Harry.

Ostatní se po sobě podívali. Fred vytáhl nějaké provázky, avšak ostatní věděli, že to jsou ultradlouhé uši. Rozebrali si je a zaposlouchali se do rozhovoru v kuchyni.

…stejně nechápu, jak ses to dozvěděla,“ mluvil Kingsley.

„Kingsley, podruhé se mě ptáš, a já ti podruhé odpovídám, že to není tvoje věc. A kde jsou vůbec ostatní?“ ptala se.

„Au! Nemůžeš dávat trošku pozor?“ ozval se Remus.

„Lupine, pokud chceš, aby se ti ta noha uzdravila, tak sebou přestaň cukat jako nějaká malá holka,“ řekla sarkasticky.

„Ještě tam většina musela zůstat, kvůli výslechům bystrozorů. Naštěstí na naší straně žádné ztráty, akorát Tonksová je u Munga, Dolohov ji prohodil výlohou obchodu Madam Malinové,“ pokračoval Kingsley.

„Očekávám, že bude v pořádku,“ zkonstatovala, „nicméně, nevíš, kde je Severus? Pochybuji, že by se účastnil bitvy, když o ní vlastně nevěděl, protože mu to Pán Zla neřekl, ale odešel spolu s Brumbálem…“

„Na Severuse se neptej nás, ale Brumbála,“ odpověděl chladným tónem Remus. „Nebo se snad bojíš o svého spolužáka? Máte toho přece hodně společného, že?“ pokračoval.

„Nic o tom nevíš, Lupine, tak nestrkej ten svůj vlkodlačí nos tam, kam nemáš,“ řekla tak ledovým tónem, až Harrymu přejel mráz po zádech.

Dál už Harry nechtěl poslouchat, vyndal si z ucha provázek a podíval se na ostatní. Tvářili se stejně překvapeně jako on. Nikdo z nich nikdy neslyšel Remuse Lupina mluvit takovým tónem. Vždy to byl laskavý profesor, který toleroval i Zmijozel. Ti dva očividně měli nějaké nevyřízené účty, protože bylo jasně poznat, že se navzájem nemůžou vystát.

Celá šestice se vydala nahoru probrat, co teď právě slyšeli.

„Teda, ti dva se asi nemají moc v lásce, co?“ nadhodil řečnickou otázku Ron. Všichni se na něho podívali ve stylu Jseš snad blbej?,a dál udržovali ticho.

„Kde myslíte, že byl Snape?“ nadhodil další otázku Harry.

„Harry, pochopila jsem, že se se Severusem nemáte zrovna v lásce, ale pochop, že on je taky jenom člověk a nebydlí tady. Má svůj domov, takže pokud není někde jinde, je tam,“ ozvalo se Harrymu za zády.

Když se mladý Potter otočil, viděl svojí vzdálenou tetu, jak se opírá o rám dveří a na obličeji má klasickou zmijozelskou masku, nepropouštějící žádné emoce.

„Přišla jsem ti jenom vyřídit, že profesor Brumbál s tebou chce mluvit, máš na něj počkat v salónku, prý hned příjde,“ sdělila Harrymu a bylo na ní jasně vidět, že se jí nelíbí, že si z ní dělají poslíčka.

Sotva se Harry posadil do salónku ve druhém patře, otevřely se dveře a dovnitř vešel unavený Albus Brumbál.

Harry nevěděl, jak se má chovat. Ani si neuvědomil, jak moc byl na Brumbála naštvaný. Jessica byla kromě jeho mudlovských příbuzných jeho jediná žijící příbuzná. A on se mu to pokusil zatajit. S hněvem v očích se podíval na Brumbála. Starý profesor se na něj podíval smutnýma, unavenýma očima. Když Harry viděl, jak je jeho profesor zesláblý, snažil se pomocí nitrobrany ovládnout svůj vztek. A jelikož trošku polevil v očisťování mysli, šlo mu to trošku hůře. Během deseti vteřin již však byl zcela koncetrovaný a vztek si udržoval hluboko v mysli pomocí barier nitrobrany.

Starý profesor celou tu dobu Harryho pozoroval.

„Všiml jsem si, Harry, že jsi začal pilně cvičit nitrobranu. Možná si to neuvědomuješ, ale dává ti víc, než si myslíš. Jde ti to vidět na očích,“ usmál se na Harryho jeho profesor.

Tohle ale Harryho ani v nejmenším nezajímalo. Chtěl slyšet otázky na jiné odpovědi.

„Proč jste mi to zatajil, pane profesore?“ nepochyboval, že Brumbál ví, o čem mluví.

„Víš Harry, nevěděl jsem, kdy se Jessica objeví, a když jsem ti o ní vyprávěl, nechtěl jsem, aby sis myslel, že tvoje vzdálená teta je mrtvá. To, že se objevila takhle z čista jasna, je pro všechny šok. Nikdo ji neviděl patnáct let. A Harry mezi námi, po tak dlouhé době se objevila na ústředí řádu, nemohla vědět kde je, protože strážce tajemství jsem já a řekne, že Voldemort pořádá útok na Příčnou ulici. Myslím, že bylo na místě být nedůvěřivý.“ promluvil k němu přátelsky Brumbál.

Harry si všiml, že toto nebyla tak úplně odpověď na jeho otázku, ale nechal to být.

„Jak to, že se nemůže vystát s Remusem?“ zeptal se zvědavě Harry.

Brumbál se zachmuřil.

„Harry musíš pochopit, že mezikolejní rivalita nebyla nikdy malá. Obzvlášť mezi Zmijozelem a Nebelvírem. Jessica, Lucius, Belatrix a Severus byli opak tvého otce, Siriuse, Remuse a Petra. Zmijozelská parta proti té nebelvírské. Dovedeš si představit, jak to vypadalo, když se potkali na chodbách? Mnohdy končili na ošetřovně a často padala slova, na která se těžko zapomíná…“ domluvil a zkoumavě se na Harryho podíval.

Teď už Harry chápal Remuse. Ano Jessica mu nepřišla špatná, ale přátelila se s Belatrix, kterou Harry ze srdce nenáviděl, se Snapem, se kterým se nenáviděli navzájem a s Malfoyem, jehož syna nenáviděl.

Nenávidím nějak moc lidí…

A ji vlastně vůbec neznal. Jaká je asi doopravdy?

 

No tak já doufám, že se Vám kapča líbila a těšíte se na další...

Ještě jedna věc... Sháním beta-reada... Neměl by někdo zájem?? :/ :) Čeština není moje silná stránka... :( Tak snad prozatím omluvíte moji gramatiku...

Peggy

P.S. - stále platí, že nesmíte zapomenout napsat koment a zahlasovat napravo v anketě ;) A pokud byste měli nějaké připomínky, obraťte se klidně na mail, či do komentů, ráda odpovím :)

 


Komentáře

Datum: 16.08.2016

Vložil: Pharmb259

Titulek: Good info

Very nice site!

Odpovědět

—————

Datum: 16.08.2016

Vložil: Pharmc513

Titulek: Good info

Very nice site!

Odpovědět

—————

Datum: 11.08.2016

Vložil: Pharmk743

Titulek: Good info

Very nice site!

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmb402

Titulek: Good info

Very nice site!

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmd172

Titulek: Good info

Very nice site! cheap goods https://aixypeo2.com/ayaoka/4.html

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmb519

Titulek: Good info

Very nice site! <a href="https://aixypeo2.com/ayaoka/1.html">cheap goods</a>

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmf398

Titulek: Good info

Very nice site!

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmg195

Titulek: Good info

Very nice site! cheap goods https://aixypeo2.com/ayaoka/4.html

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmb300

Titulek: Good info

Very nice site! [url=https://aixypeo2.com/ayaoka/2.html]cheap goods[/url]

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2014

Vložil: Pharmd275

Titulek: Good info

Very nice site! <a href="https://aixypeo2.com/ayaoka/1.html">cheap goods</a>

Odpovědět

—————