BONUSOVÁ KAPITOLA 1

Po Harryho odjezdu u tety Petunie – psáno v ich formě !

Ten divnej chlap se spolu s mým synovcem někam vypařil a mě tady nechal. Já jen slyšela v hlavě ta slova o Siriusovi. Nemohl být přeci mrtvý! To nešlo! Rychle jsem zavrtěla hlavou a odešla z pokoje, kde jsem nechala sedět na gauči mého drahého manžela.

„Zahrála jsi to dobře“ zkonstatovala osoba co se přede mnou náhle objevila.

„Nemusela jsi se namáhat Jessico, zvládla bych to i bez tvé kontroly.“ Odpověděla jsem chladně.

„Nejsem si zase tak jistá Petunie. Minulé léto ti osvěžil paměť až můj dopis.“

„To po něm šli ti mozkomorové, to kvůli němu přišel můj syn málem o život!“ teď už jsem křičela.

„To možná ano, ale on mu ten život pak zachránil Petunie. Na to nezapomínej.“

„Stejně nechápu, proč tak chceš aby zůstal tady a ne na tom vašem ústředí. Sírius by se o něj dokázal postarat.“ Říkala jsem jí, už o poznání klidněji.

Něco na této otázce asi bylo, protože se zamyslela. To bylo poprvé co jsem se jí na něco zeptala a ona neodpověděla během milisekundy. Nevyznám se v ní. Všichni ji měli za mrtvou a jediný (myslím) kdo ji za posledních pár let viděl jsem byla já.

„Black je momentálně mimo mísu, bude ještě nějakou dobu trvat než se objeví. A navíc mám v plánu se co nejdříve zjevit na ústředí a přála bych si, aby o tom Harry nevěděl.“ Vymáčkla se.

Teď jsem se zamyslela pro změnu já, neříkal náhodou Brumbál, že můj kámoš je mrtvej? „Sírius není mrtvý? Brumbál mi tvrdil že ano…“

„ Z toho starýho blázna se začíná stávat pěknej pesimista. Jen propadl obloukem, Pet. Neboj se, dostanu ho ven.“ Říkala naprosto vyrovnaně. I když, ona mluvila vyrovnaně vždycky.

Oddechla jsem si, Siriuse jsem poznala na Liliiné svatbě, byla s ním sranda, ale vždy jsme byli jen kamarádi. Jessica si zřejmě všimla, že jsem si oddechla a na tváři se jí rozlil úšklebek. Abyste rozuměli, z Liliina vyprávění jsem pochopila, že ti co chodili do zmijozelu nemají city a tudíž nechápou cizí starost o někoho jiného než o sebe. Taktéž ze sestřina povídání jsem věděla, že právě Jessica do zmijozelu chodila a patřila do party jakéhosi Malfoye, Blacka a Blackové. No vyplatí se mít pokoj vedle sestry, když se se svýma kamarádáma baví o té jejich škole. A aby toho nebylo málo, tak když byla ségra v sedmáku, začala se Jessica s Lili bavit. Prý z nich byly dobré kámošky. Dokonce šla Jessica i na svadbu, i když James prý hrozně protestoval. Tehdy jsem ji viděla poprvé. Byla tam s dvojčetem Siriuse – Regulusem. Když tam Sírius Reguluje uviděl málem se porvali. Řekla bych, že se asi neměli moc rádi…

„Já už musím jít Pet, mám neodkladné záležitosti. Ale můžu ti garantovat, že se během příštích pár měsíců setkáme.“ Říkala to tím svým obvyklým tonem.

Kývla jsem ji na pozdrav a ona zmizela tak rychle, jak se objevila. Fakt by mě zajímalo kam zrovna ona může spěchat, nikdo neví, že ještě žije…

 

.......................................................................................

Tak co líbilo? No další kapitola už je skoro napsaná tak snad už brzo... Peggy


Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.